דבר המנהל

"השפה היחידה להבנת דברים מסוימים היא חוויה ישירה. יש חוויות שפשוט לא ניתן לתרגם. חייבים לגעת בשביל לדעת." (טום בראון)

 

הורים יקרים,

 

היום אתם נפגשים עם מחנך/ת הכיתה למפגש של היכרות ראשונית שיהווה בסיס לשיתוף פעולה מתמשך ותקשורת מיטבית לכל אורך השנה בינכם ההורים לבין צוות ביה"ס.

 

אנו בביה"ס שוקדים מידיי שנה על יוזמות פדגוגיות חדשות המותאמות ללמידה משמעותית במאה ה-21 וכן עמלים על התחדשות פיזית של מבנה ביה"ס ומרחבי הלמידה בו.

 

הקיץ נבנה מחדש לובי ביה"ס והוא יעוצב בקרוב וכן נבנו שני מרחבי למידה חוץ כיתתיים חדשים בביה"ס, זאת בסיוע תקציבי ולוגיסטי של עיריית רמת גן. בנוסף שופצו וחודשו כיתות לימוד ובחודש הקרוב נתחדש גם בעמדות מחשב חדשות בחדר התקשוב בביה"ס.

 

לצד ההתחדשות הפיזית אנו מבססים בבית ספרנו שגרת חדשנות המאפיינת פדגוגיה מתקדמת של 'עיר חכמה'. כל השכבות בביה"ס יחוו למידה מסוג אחר – למידת עומ"ק (ערכים ומעורבות קהילתית). המדובר בפדגוגיה העוסקת בלמידה על הקהילה, בקהילה ולמענה. כל שכבה בחרה לעסוק במהלך השנה בנושא סביבתי-קהילתי כאשר חלק נכבד מהלמידה של הנושא תתקיים מחוץ לביה"ס במרחב הקהילתי בדרך של חקר והתנסות. ההוראה והלמידה תהיינה מבוססות מקום, פעלתניות, חווייתיות, יזמיות ושיתופיות ותשלבנה גם אמצעים וירטואליים. אתם ההורים וכן הקהילה תהיו שותפים לחוויית הלמידה ברמות שיתוף שונות ומגוונות ועל כך תשמעו בהרחבה במהלך השנה. המהלך הפדגוגי מלווה בהדרכה בית ספרית ועירונית במסגרת  ה-Hub החינוכי של עיריית רמת גן שהיא פלטפורמה עירונית שהוקמה לצורך טיפוח חדשנות ויזמות בחינוך.

 

בנוסף, נמשיך השנה בהעמקת פרויקטים פדגוגיים נוספים כמו: שימוש בספרים דיגיטליים בהוראה, ביסוס "בי"ס מנגן" בשכבות ד'-ה', שיעורי אומנות סביבתית בכיתות הצעירות, שיעורי דיבייט (מעמת) בשכבות ז'-ח' וכן הרחבה ניסיונית של שיעורי האנגלית לשכבת כיתות א'.

 

מעורבות חברתית וקשר לקהילה גם הם יחוזקו השנה ע"י המשך מיזם "תפקיד לכל תלמיד", חיזוק פרויקט "רצפים" בין גני הילדים המזינים בקהילה וביה"ס וכן "מועדון זמן הורים בגפן" שהינו יוזמה משותפת של הנהגת ההורים והנהלת ביה"ס למפגשי הורים מגבשים סביב נושאים המעסיקים את הורי ביה"ס.

 

אני סמוך ובטוח שהמיטב הפיזי והפדגוגי שעמלנו עליו במהלך חופשת הקיץ יעמיק את חווית הלמידה אצל ילדכם-תלמידנו ויחזק את תחושת החיבור והשייכות שלהם אל ביה"ס בפרט ואל הקהילה בכלל.

 

לסיום – המידעון הבית ספרי המכיל מידע רב ושימושי מפורסם באתר ביה"ס ועומד לרשותכם בכל עת.

 

ד"ר ארני מרקוס

מנהל ביה"ס