ייחודיות

מידע על בית הספר "הגפן" לדיפלומטיה

ביה"ס "הגפן", הינו ביה"ס לקידום שגרירים צעירים ופיתוח מיומנויות דיפלומטיה

בבית הספר "הגפן" לדיפלומטיה, נלמדים בנוסף לתוכנית הליבה המחייבת של משרד החינוך, שיעורים ייחודיים כגון:

  • דיבור בציבור – תכנית להוראת מיומנויות רטוריקה שיח ופרזנטציה.  רכישת כלים מתקדמים המגדילים את יכולת ההשפעה בסיטואציות שונות, ניהול רושם ראשוני והצגה עצמית, תרבות דיון ומיומנויות ליצירת דיאלוג ושיח, התמודדות עם שאלות, שיפור מיומנויות הקשבה, כלים לבניית והצגת פרזנטציית ככלי המסייע להעביר מסר .
  • פרויקטים בינלאומיים – תלמידי בית-הספר משתתפים במגוון רחב של פרויקטים בינלאומיים בשפה האנגלית. ביניהם: Pen Pal – התכתבות עם בית ספר בטיוואן , TEC4SCHOOLS – שיח דבור עם תלמידים במדינות שונות בעולם בנושא היסטוריה וגיאוגרפיה תוך היכרות עם קהילות שונות, ועוד.
  • מנהיגות דיבייט באנגלית והוראת אנגלית מדוברת – דיון מובנה בשאלות ציבוריות ואקטואליות בשפה האנגלית. ההנחה היא כי בני נוער בישראל, הרוצים להשתלב בדיפלומטיה הציבורית בעולם הגלובאלי צריכים לפתח את יכולותיהם בדיבור בציבור והשתתפות בתחרויות דיבייט בינלאומיות בשפה האנגלית.
  • מסביב לעולם – תכנית ייחודיות להוראת הגיאוגרפיה מסביב לעולם בשילוב אמנות, דרמה ובישול בלמידה חווייתית ומשמעותית .

מימוש התפיסה החינוכית  בביתהספר הלכה למעשה באמצעות :

הוראת דיפלומטיה באמצעות מגוון רחב של שיעורי העשרה: הוראת רטוריקה, דיבייט עברית , דיבייט באנגלית, אנגלית מדוברת וכן באמצעות השתתפות בפרויקטים בינלאומיים.

פעילויות שיא חווייתית – ימי שיא בדגש על שגרירים צעירים, חגיגות בינלאומיות, ימי שפות ואירוח משלחות מהעולם. 

גינה אקולוגית – חינוך סביבתי רחב, חינוך לקיימות בדגש על פעילות בינלאומית וישראליים לשמירה על כדור הארץ והסביבה הטבעית.

ביה"ס בעבר גם זכה להסמכה כ"בי"ס ירוק מתמיד" מטעם משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה ועושה מהלכים לשמירה על אוריינות סביבתית.